Magazyny do wynajęcia dla makro i mikro przedsiębiorstw

Bez względu na rozmiar przedsiębiorstwa, przestrzeń magazynowa jest często jednym z najważniejszych elementów wielu biznesów. Obecnie rzadko która firma decyduje się jednak na budowę własnego magazynu. Coraz popularniejsze za to stają się magazyny do wynajęcia, często idealnie przystosowane do potrzeb konkretnego przedsiębiorcy, zarówno tego z segmentu makro, jak i mikro.

Miejskie magazyny na wynajem dla mikroprzedsiębiorców

Choć zapotrzebowanie na tego typu miejsca jest ogromne, rynek miejskich magazynów typu Small Business Unit dopiero rozkwita w naszym kraju. Są to miejsca zlokalizowane w atrakcyjnych miejscach dużych aglomeracji, które umożliwiają bezproblemową, błyskawiczną dystrybucję towarów. Magazyny miejskie do wynajęcia posiadają stosunkowo niewielką powierzchnię, dlatego są dedykowane dla małych przedsiębiorców, którym zależy na maksymalnym skróceniu łańcucha dostaw i czasu realizacji zamówień.

Dzięki umiejscowieniu magazynów Small Business Unit firma może znacznie zoptymalizować procesy logistyczne, między innymi dając swoim klientom atrakcyjną możliwość odbioru osobistego. Dodatkowo, w tego typu magazynach istnieje możliwość prowadzenia lekkiej produkcji lub wydzielenia części powierzchni na potrzeby serwisowe lub ekspozycyjne. To znacznie poszerza możliwości prowadzenia biznesu, dając mikroprzedsiębiorcom szansę na prowadzenie firmy w jednym, konkretnym miejscu.

Parki magazynowe dla średnich i dużych przedsiębiorstw

To jedno z najczęstszych i najbardziej popularnych rozwiązań w naszym kraju – parki magazynowe zlokalizowane w strategicznych pod kątem logistycznym lokalizacjach: w pobliżu dróg ekspresowych oraz na obrzeżach aglomeracji.

W wielkopowierzchniowych centrach logistycznych powierzchnię magazynową wynajmuje kilka różnych firm o zróżnicowanych profilach działalności. Są to miejsca dedykowane głównie dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Można w nich znaleźć nietypowe rozwiązania, które umożliwiają prowadzenie lekkiej produkcji, a także dostosować wnętrze do potrzeb biznesu, między innymi poprzez stworzenie mroźni lub chłodni umożliwiających przechowywanie produktów spożywczych.

Built To Suit – magazyny „szyte na miarę”

Magazyny typu „Built To Suit” to rozwiązanie dedykowane najbardziej wymagającym klientom z segmentu premium. Tego typu oferta dedykowana jest dla makroprzedsiębiorców, którzy potrzebują konkretnych rozwiązań – niestandardowej lokalizacji czy nietypowej aranżacji przestrzeni wewnątrz magazynu. Ze względu na długoterminową umowę najmu, najczęściej tego typu miejsca wynajmowane są przez firmy produkcyjne, ale również sieci handlowe czy duże sklepy internetowe.