Nowe miejsce do ulokowania kapitału

Niemal każdy Polak, nawet mało obeznany z internetem, choć słyszał o bitcoinie. Szczególnie głośno zrobiło się o nim w 2017 roku – powstała wtedy bańka cenowa, która po pęknięciu niemal zatopiła rynek kryptowalut. Ostatecznie bitcoin przetrwał trudne czasy, a dziś wciąż pozostaje królem wszystkich kryptowalut, a przy okazji kosztuje więcej, niż kiedykolwiek wcześniej. Czy warto jest rozważyć inwestycję w bitcoina?

Co raz łatwiejszy dostęp

Jeszcze kilka lat temu inwestowanie w bitcoina wymagało niemałej specjalistycznej wiedzy oraz dużej dawki wytrwałości. Dziś jest to banalnie proste! Wystarczy założyć konto na jednej z kilkunastu giełd kryptowalut lub platform tradingowych… Albo po prostu założyć własny portfel bitcoin i kupić kryptowalutę poprzez kantor internetowy. Ta ostatnia opcja jest polecana przede wszystkim w przypadku długoterminowych inwestycji – każda transakcja wiąże się z niemałymi kosztami, dlatego znacznie wygodniej jest trzymać niewielkie środki na giełdzie, na której można od razu wymienić kryptowalutę na złotówki.

Pamiętaj o ryzyku

Choć inne kryptowaluty pozostają łakomym kąskiem dla co bardziej odważnych, tak naprawdę warto jest zainwestować w bitcoina. Duża kapitalizacja najpopularniejszej kryptowaluty świata świadczy o tym, że bitcoin pozostaje niekwestionowanym liderem rynku, którego zastępcy próżno jest szukać. Oczywiście podczas dokonywania inwestycji w bitcoin należy zachować daleko idącą ostrożność i pamiętać o tym, że każda inwestycja wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości kapitału. Innymi słowy – nie inwestuj za dużo, bo możesz stracić zbyt wiele!

Skuteczne planowanie domowego budżetu

1 thoughts on “Bitcoin – król rynku kryptowalut

Comments are closed.