biznes-pasywny

Każdy z nas chciałby móc zarabiać jak najwięcej, jednocześnie robiąc najmniej. W dzisiejszym świecie, zwłaszcza w dobie Internetu mamy możliwość uzyskania zarobków w sposób pasywny. Czym jednak jest ten biznes pasywny i na czym on polega? Otóż mowa tutaj o wykonaniu jednej konkretnej czynności, dzięki której dochody będą przychodziły w dalszym ciągu, już bez naszej dodatkowej ingerencji. Takim biznesem pasywnym może być na przykład napisanie i wydanie książki.

Pomyślmy tylko, raz wykonaliśmy daną pracę, a może raczej zbiór różnego typu prac, bo oczywiście najpierw należało stworzyć treść tej książki, a więc ją napisać, następnie między innymi przekazać ją wydawcy, stworzyć okładkę czy też poddać korekcie tekstu, jednak nawet długo po wydaniu tej książki możemy dalej cieszyć się przychodami z nią związanymi. Innym przykładem może być stworzenie internetowego kursu w formie e-booka czy dostępnych w Internecie, nagranych wcześniej przez nas filmów.

Schemat działania wygląda w tym przypadku bardzo podobnie, ponieważ również na początku musimy nagrać lekcje w formie filmów i opublikować je na prywatnej stronie bądź napisać e-book, a następnie stworzyć proces sprzedaży tego kursu, przy czym z każdym jego zakupem, będziemy otrzymywali jako twórcy pieniądze, oczywiście za każdym razem o tej samej wartości, jednak już bez wykonywania żadnej pracy. Sposobów na uzyskanie dochodu pasywnego jest bardzo wiele. Warto więc zacząć od dobrego pomysłu, ocenić swoje możliwości i w końcu przejść do działania.

Znakomite porady biznesowe oferuje też strona www.bitkojn.pl.