bakarat

Najważniejszą częścią każdej gry kasynowej są całkowite wypłaty wygranych w danym kasynie internetowym. A jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak wyglądają wypłaty w bakaracie online, wystarczy zerknąć poniżej.

Zakład na bankiera

Szanse na zakład na wygraną ręki bankiera w bakaracie wynoszą 45,86%. Jeśli nam się powiedzie, wypłata wyniesie 1:1. W tym miejscu możemy dojrzeć wpływ prowizji na zakłady bankowe. A to dlatego, że mimo otrzymania pieniędzy podczas wygranej, musimy i tak zapłacić prowizję w wysokości 5%, zanim zgarniemy naszą nagrodę.

Zakład na gracza

Jest to zakład na wygraną ręki gracza. Ten zakład ma procent wygranych 44,63%, co jest nieco gorszym wynikiem niż w przypadku zakładu na bankiera. Jednak w dalszym ciągu są to o wiele większe szanse niż w przypadku stawiania na remis. Gracze nie muszą płacić prowizji z własnej ręki, ponieważ nie korzystają z mniejszej przewagi kasyna. Wypłata wynosi 1:1.

Zakład na remis

Remis ma miejsce, gdy zarówno gracz, jak i bankier mają ręce o tej samej wartości. Szanse na pojawienie się remisu wynoszą 9,51%. Taki wynik sprawia, że rozdanie kończy się bez strat lub zysków dla gracza i bankiera. Zakłady remisowe mają też wysoką wypłatę 8:1.

Zakłady poboczne

Biorąc pod uwagę rodzaje zakładów, jakie możemy obstawiać, bakarat może wydawać się mało elastyczny. Koncepcja zakładów pobocznych, czyli zakładów w trakcie rozgrywki i wokół niej, stanowi idealne rozwiązanie tego problemu. A to dlatego, że rozszerza zakres zakładów, na które gracze mogą postawić pieniądze, a także liczbę różnych sposobów na wygraną.

Z reguły tematem zakładów pobocznych jest to, że są one obstawiane przed rozpoczęciem gry i często dają znacznie lepsze szanse niż maksymalne 8:1, jakie oferuje standardowa gra w bakarata. Wiele zakładów pobocznych jest specyficznych dla danej wersji gry, w tym bakarata na żywo:

  • All Red lub All Black – zakład na kolor otrzymanych kart. Zwykle wypłaca między 22:1 a 24:1.
  • Bellagio Match – gra w trzy karty o tej samej randze. Wypłata w tym przypadku wynosi 75:1 dla gracza i 68:1 dla bankiera.
  • Royal Match – dostępny tylko w kasynach w Londynie, Royal Match to zakład na króla i damę występujące w dwóch pierwszych rozdanych kartach. RTP tego bakarata wynosi 75:1 (K i D w tym samym kolorze) lub 30:1 (w różnych kolorach).
  • Big and Small – jest to zakład na łączną wartość czterech, pięciu lub sześciu kart. Taka rozgrywka może wymagać trzech kart. Big and Small wypłaca 3:2 (cztery karty) lub 2:1 (pięć lub sześć kart).
  • 3-Card Six – jeśli gracz i bankier zdobędą łączną wartość 6 z trzech kart, ten zakład poboczny wypłaci nam 100:1.

Jak widać, powyższa treść ujawnia kilka interesujących części rozgrywki w bakarata, takich jak trzecia karta, o którą można poprosić w normalnej grze. Tylko musimy mieć na uwadze, że taki krok nieco komplikuje sprawę.

Ogólnie rzecz biorąc, bakarat to prosta gra, którą można wzbogacić o nowe typy zakładów i dodatkowe zasady. Wiele kasyn online oferuje różne podejścia do klasycznego bakarata, a także nowatorskie zakłady poboczne. Dlatego należy się upewnić, że wiemy, w jaką wersję mamy zamiar zagrać, zanim postawimy nasze pieniądze.