Najlepsze oferty pracy z Niemiec

Mimo tego, że polski rynek pracy jest znacznie bardziej przyjazny dla poszukujących płatnego zajęcia, niż miało to miejsce jeszcze kilka, czy kilkanaście lat temu, to wciąż wiele osób szuka pracy za granicą. Jednym z głównych kierunków zarobkowych są oczywiście Niemcy, które polskim pracownikom oferują szerokie możliwości pracy zarobkowej za stawki znacznie wyższe niż te, na które mogą oni liczyć nad Wisłą. Która branże oferują najlepsze warunki i są najbardziej przyszłościowe? W związku z szybkim starzeniem się niemieckiego społeczeństwa, jedną z bardziej przyszłościowych branż jest opieka osób starszych i właśnie tam warto szukać pracy.

Opieka w Niemczech oferuje wiele tysięcy ofert pracy, które polegają na opiece nad seniorem lub seniorką, którzy w wyniku chorób, czy urazów stracili możliwość samodzielnego funkcjonowania we własnym domu lub mieszkaniu. Opiekun pomaga im w wykonywaniu codziennych czynności od higieny osobistej, poprzez zakupy i przygotowanie posiłków, po dbanie o dom, czy ogród. Plusem tej pracy jest to, że nie ma zbyt dużych barier aby zacząć pracę jako opiekunka lub opiekun osoby starszej. Wystarczy znać język niemiecki na poziomie komunikatywnym, tak aby porozumieć się z seniorem, jego rodziną i innymi osobami. Druga ważna kwestia, to doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, które mogliśmy zdobyć także podczas sprawowania opieki nad naszymi krewnymi np. dziadkami, czy rodzicami.

Na jakie zarobki może liczyć opiekun osób starszych? W dobrych agencjach opiekunek osób starszych, takich jak firma Veritas Opieka, doświadczony opiekun lub opiekunka do osoby starszej może liczyć na miesięczną płacę w wysokości około 1700 euro netto. Oprócz tego opiekunka nie ponosi kosztów zamieszkania oraz wyżywienia. Wszystko to pokrywane jest przez seniora lub jego rodzinę. To sprawia, że praca w opiece w Niemczech jest dobrym sposobem na zarobienie i zaoszczędzenie naprawdę sporej ilości pieniędzy, o której pracownicy z Polski mogą tylko pomarzyć. Kolejnym plusem jest to, że firma Veritas Opieka oferuje darmowy transport na sztelę oraz późniejszy powrót do kraju. Więcej informacji na temat pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: Opieka Niemcy oferty.